„Ezek a mai fiatalok” tudatosabban kezdenék felnőtt életüket – az OTP Nyugdíjpénztár kutatása szerint. A Z generáció 84 százaléka gondolja úgy, hogy jelenleg nem kap elég pénzügyi ismeretet. A kutatásban megkérdezett fiatalok több mint 70 százaléka szerint a kulcsszerepet a szülők és az iskola töltik be a pénzügyi ismeretterjesztésben, de 35 százalék említette az állam felelősségét is.
A fiatalok 45 százaléka úgy véli, hogy a középiskolás kor lenne a legideálisabb arra, hogy elkezdje a tudását megalapozni az öngondoskodásról, 38 százalékuk azonban még fiatalabb, már általános iskolás korban is hasznosnak érezné a megalapozó ismeretek elsajátításának lehetőségét. Kevesebb, mint 10 százalékuk elégne meg azzal, ha először az egyetemi évek alatt találkozna a pénzügyi alapismeretekkel.
„Szeretnénk reagálni a fiatalok pénzügyi ismereteket érintő igényeire, hiszen hisszük, hogy a fiatalkorban elsajátított és begyakorolt pénzügyi tudás lehet a vágyak megvalósításának kulcsa. Ezért az OTP Nyugdíjpénztár idén közvetlenül a fiatalokat szólítja meg, saját kezükbe adva a lehetőséget, hogy jobban megismerjék a hosszú távú megtakarítások fontosságát. Ennek érdekében ismét álmodtunk egy nagyot és a szokásostól eltérően ismert tini influencerekkel együttműködve hívjuk fel a figyelmet a pénzügyi tudatosság fontosságra” – tette hozzá Horpácsi Krisztina az OTP Nyugdíjpénztár főosztályvezetője. - „Bízunk abban, hogy így tovább fiatalodhat az OTP Nyugdíjpénztár új belépőinek átlagéletkora és az időben elkezdett kisösszegű, hosszútávú megtakarításokkal, egyre többeknek válik elérhetővé a boldog nyugdíjaskor”- tette hozzá.
Az OTP Nyugdíjpénztár utolsó negyedéves kampányában fiatalok mondják el fiataloknak, miért fontos az öngondoskodás és az időben elkezdett hosszútávú megtakarítás: