2024.11.25 | Hétfő
Katalin napja

Hazai űrtechnológiai cég vezetője nyerte az EY Az Év Üzletembere díjat
2019.11.08
Munkahely
1731
.
Horváth Gyula, a C3S Elektronikai Fejlesztő Kft. alapítója és ügyvezetője kapta a fődíjat az EY Az Év Üzletembere program gáláján, így ő képviseli Magyarországot a verseny globális döntőjében. A díj másik két nyertese Sebő Gyula, a K9-Sport Kft. vezetője és Simon Tamás, a Qualysoft alapítója a független bírálóbizottság értékelése szerint.A zsűri különdíjjal ismerte el azokat az üzletembereket, akik a vállalkozói szellemiség, az életminőség fejlesztése, a közös értékteremtés, a digitális megoldások, az újgenerációs gyártástechnológiák területén értek el kiemelkedő eredményeket. A bizottság döntése szerint Varga Mihály (KÉSZ Csoport), Dr. Mihalik Zsuzsa (All You Can Move), Ludwig Klára (JÓKenyér), Kishonti László (AImotive) valamint Jójárt Rita és Márkus Zsolt (Veresi Paradicsom) részesült a díjakban.

A Magyarországon már közel másfél évtizede működő program olyan hazai üzletembereket mutat be, akik sikereikkel előremutató gazdasági és társadalmi változásokat érnek el. A díj elsődleges célja, hogy felismerje a tehetségeket, népszerűsítse azokat a vállalkozásokat, amelyek sikeres cégtörténetet tudhatnak magukévá, és felkarolja azokat az üzleti úttörőket, akik magukban hordozzák a jövő piacainak potenciálját. Az idei versenyen ezért a független bírálóbizottság azokat a vállalkozókat kereste, akik egyedi és innovatív megoldásaikkal készek magasabb szintre emelni vállalkozásaikat, miközben felelősséget vállalnak cégük társadalmi és környezeti hatása iránt. A zsűri a fődíj mellett öt különdíjjal értékelte a hazai gazdaság stratégiai fejlődési területein kiemelkedő teljesítményt felmutató vezetőket is. 

 

„Az elmúlt években jelentősen változtak a vállalatok működésével kapcsolatos elvárások. Kiemelkedő figyelmet kapott az innováció, a jövő technológiai megoldásainak alkalmazása és az emberiség rendelkezésére álló tudás bővítése. A hazai és globális gazdasági környezetben is általános igénnyé vált a társaságok fenntartható fejlődését tükröző attitűd. A díjazott üzletemberek ennek az új korszaknak az úttörői. Ezúton is gratulálok nekik” – emelte ki az ünnepélyes gálán Rencz Botond, az EY Magyarország vezérigazgatója.  

 

Határ a csillagos ég

A beérkezett pályázatok közül három nyertest választott ki a független bírálóbizottság, közülük került ki az idei díj győztese, aki Monacóban képviselheti Magyarországot a World Entrepreneur of the Year globális döntőjében. A fődíjas, Horváth Gyula a nemzetközi űripar meghatározó szereplőjévé váló C3S alapítója. A vezető az első hazai műhold, a Masat-1 fejlesztésénél szerzett egyedülálló szakmai tapasztalatok birtokában indította el vállalkozását. Mára a társaság mérnöki szolgáltatásai lefedik a küldetéstervezést és a műholdak kivitelezését is. Horváth Gyula célja, hogy hosszú távon biztosítsa cége és Magyarország kiemelkedő pozícióját a világ rohamosan fejlődő űrtevékenységében.

 

A nyertesek között szerepel a K9-Sport Kft. vezetője, Sebő Gyula, aki egyedi kutyahámok tervezésével és gyártásával hódította meg a világpiacot, valamint Simon Tamás, a mára 7 országban működő független IT tanácsadó és szolgáltató cég, a Qualysoft alapítója.

 

Az 1997-ben családi vállalkozásként alapított K9-Sport 80 országban van jelen, és több mint 400 főt foglalkoztat. Sebő Gyula találta fel az első olyan hámot, ami a kutyák anatómiáját és az ember optimális ízületi terhelését egyaránt figyelembe veszi. Ennek köszönhetően a Julius-K9 kutyahám mára a világ egyik legismertebb magyar márkájává vált.

 

Az 1999-ben elindított Qualysoft egy független, nemzetközi IT tanácsadó és szolgáltató cégcsoport, amely testreszabott, innovatív és rugalmas megoldásokat kínál többek között a pénzügyi szolgáltatások, az energiaszolgáltatás és a kereskedelem területén. Az alapító Simon Tamás irányításával a vállalat sikerrel veszi fel a versenyt az olyan érett piacok helyi, tőkeerős vállalataival is, mint amilyen a német.

 

Különdíjak: középpontban a növekedési potenciál és az értékteremtés 

 

A vállalkozói szellemiségért járó különdíjat Varga Mihálynak, a KÉSZ Csoport ügyvezetőjének ítélte oda a zsűri. A nyertes az építőipar egyik legrégebbi magyar vállalatcsoportjának vezetője, amely büszkén hirdeti a sikeres családi vállalkozás eszméjét. Kitartó munkájával az alapító közel negyven év alatt egy 2000 főt foglalkoztató, széles portfóliójú cégcsoporttá bővítette a szervezetet. Varga Mihály elkötelezett a jövő mérnök-, és szakember-generációjának kinevelésében.

 

Az Életminőség fejlesztése különdíjat Dr. Mihalik Zsuzsa, a Klub Rekreáció Kft. alapítója kapta. Az idén 20 éves fennállását ünneplő vállalat vezetője a világon egyedüliként hozott létre olyan szolgáltatást, amely ügyfelei részére korlátlan belépési lehetőségeket biztosít fitness klubokba, uszodákba, szaunákba és egyéb sportlétesítményekbe. Az All You Can Move SportPass elősegíti a munkavállalói egészségkultúra terjesztését, mintegy 500 ezer embert ösztönöz a rendszeres sportolásra.

 

A Közös értékteremtés különdíjjal Ludwig Klárát, a Ludwig & Mentesi Kft. alapítóját tüntették ki. A mindössze 50 négyzetméteres üzemmel indult sütőipari vállalat megfelelően ötvözte a hazai igényeket a német kenyérkultúra modern technológiáival. A JÓkenyér minden terméke 100 százalékban természetes alapanyagokból készül, ami egyedülálló a hazai piacon. A közel 200 főt alkalmazó hálózat 16 saját szaküzlettel és mintegy 600 partnerüzlettel rendelkezik. Nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy minél többen válasszanak minőségi és egészséges élelmiszereket Magyarországon. 

 

A Digitális megoldások különdíjat Kishonti László, az AImotive alapító-vezérigazgatója nyerte el. A 2015-ben mindössze 15 fővel indult kisvállalkozás mára a világ egyik legnagyobb független, önvezető mérnöki cégévé vált, amely több mint 200 munkatársat foglalkoztat. A vállalkozás a gyökeres változások előtt álló autóiparban van jelen, azon belül is a leginnovatívabb szegmensnek tartott önvezető gépjárművek fejlesztésében végeznek nemzetközi szinten is kiemelkedő munkát.

 

Az Újgenerációs gyártástechnológiák különdíjat Jójárt Rita és Márkus Zsolt, a Veresi Paradicsom ügyvezetői kapták. A külföldön is különlegesnek számító innovatív termelési technológiájának köszönhetően a vállalat a világ egyik legédesebb paradicsomát állítja elő Veresegyházon. Az alapítók az első olyan hazai céget irányítják, amely az év minden napján képes termeszteni. Ennek köszönhetően évszaktól függetlenül tudják ugyanazt az ízt és magas minőséget szállítani. 

 

Független bírálóbizottság döntött a díjak sorsáról

A korábbi évekhez hasonlóan a beérkező pályázatokat elismert üzletemberekből álló független bírálóbizottság értékelte. A zsűri elnöke a legutóbbi győztes Váradi József, a Wizz Air alapító-ügyvezetője, tagjai pedig Bárány László, a Master Good cégcsoport alapítója, Gattyán György, a Docler cégcsoport alapító-tulajdonosa, a FITEQ (Nemzetközi Teqball Szövetség) alelnöke, Hegedüs Éva, a Gránit Bank Zrt. vezérigazgatója, Lám István, a Tresorit társalapítója és ügyvezető igazgatója, Nyúl Sándor, a Gránit Csoport Igazgatóságának elnöke, Szabó Antal, a Poli-Farbe Vegyipari Kft. alapítója, valamint Wáberer György, a Waberer’s Group elnöke.

 

Az EY Az Év Üzletembere Díj főszponzora az LGT Group.

Forrás: Noguchi
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.