2024.11.25 | Hétfő
Katalin napja

Bács-Kiskun megyében is megkezdődött a munkaerő-piaci reformprogram
2019.11.06
Munkahely
1556
.
Néhány hete Bács-Kiskun megyében is megkezdődött a munkaerő-piaci reformprogram, amelynek középpontjában az álláskeresők munkavállalási esélyeinek növelése, valamint a munkaerőpiac valós igényeinek feltérképezése áll - jelentette be a Pénzügyminisztérium munkaerő-piacért és vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára szerdán Kecskeméten.

Marczinkó Zoltán István a térség legnagyobb tíz munkaadójának tartott fórumot megelőző sajtótájékoztatón elmondta: az idén augusztus-szeptemberben tartósan 4 millió 521 ezer alkalmazott dolgozott Magyarországon, akiknek a fizetése átlagosan bruttó mintegy 360 ezer forint volt. Kiemelte: a foglakoztatás alakulása a pezsgő gazdasági környezetnek köszönhető, hiszen a 2019. első felében megvalósult beruházások mértéke időarányosan 18 százalékkal haladja meg a 2018. évit. A növekvő beruházások pedig megnövelték a munkaerő-keresletet is - tette hozzá. Mint mondta: Magyarország kedvező foglalkoztatáspolitikai helyzete ennek a két tényezőnek köszönhető, kiegészülve a kormányzati intézkedésekkel: a járulékcsökkentéssel és a bérminimum ajánlás megfogalmazásával. A helyettes államtitkár szerint a gazdaság jó állapotára utal az is, hogy a bruttó hazai termék 2019 első félévében 5,2 százalékkal nőtt.

Ezt összehasonlítva az Európai Unió 1,4 százalékos értékével megállapítható, hogy a magyar gazdaság növekedési üteme 3,5-szeresen haladja meg az unió átlagát. Mindez a beruházás-növekedés mellett a lakossági fogyasztásnak és a lakossági kiskereskedelmi forgalom növekedésének is köszönhető, hiszen ennek mértéke 2019. első nyolc hónapjában 5,6 százalékos volt. Karakó László, a Pénzügyminisztérium munkaerő-piaci reform végrehajtásának előmozdításáért felelős miniszteri biztosa, egyben az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. (OFA Nonprofit Kft.) ügyvezető igazgatója elmondta: a kormányhivatali reformprogram 2018 nyarán Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar, majd később Borsod-Abaúj-Zemplén megyében kezdődött el, mivel a rendelkezésre álló munkaerő közel ötven százaléka ezekben a megyékben található.

A jó tapasztalatok alapján a programot kiterjesztették Nógrád, Heves és Jász-Nagykun-Szolnok, Békés, Csongrád, Somogy és Baranya megyére is. Majd Fejér, Tolna, Bács-Kiskun, Komárom-Esztergom és Pest megyében is megkezdődhetett a munkaerő-közvetítést javító program. Mint mondta, a rendszer egyik legfontosabb pillére, hogy még hatékonyabbá tegye az álláskeresőknek a megfelelő munkahely kiválasztását. Ezt a potenciális munkavállalók képességeinek felmérésével, pályaválasztási- és munkavállalási tanácsadással, önéletrajzírásban történő segítségnyújtással, szükség esetén készségfejlesztéssel, és különféle képzésekkel érnék el. A programban kiemelt hangsúlyt kap a munkáltatók igényeinek felmérése is, valamint a járási, illetve megyei hivatalok és a vállalkozások közötti hatékonyabb kapcsolattartás kialakítása is. Az új, országos szinten fokozatosan megvalósuló program célja az elsődleges munkaerő-piacra lépők számának növelése, amelyben a közigazgatás fontos szerepet szán megyei és járási szinten is a foglalkoztatási szolgálatnak. A tervek szerint a munkaerő-piaci reformprogram Győr-Sopron, Veszprém, Zala megyében és Budapest 22 kerületében december 15-én kezdődik el. A jövő év márciusában befejeződő programot az OFA Nonprofit Kft. valósítja meg a Pénzügyminisztérium szakmai felügyeletével.

Forrás: MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.