2024.11.27 | Szerda
Virgil napja

3 networking tipp, hogy jobban menjen a startup!
2016.05.31
Munkahely
544
.
Egy startup más kihívásokkal szembesül, mint egy már megalapított vállalat. Ezekkel nemcsak az alkalmazottaknak és az alapítóknak kell tisztában lenniük, hanem annak is, aki egy startuppal üzletel. Dr. Ivan Misner, a világ legnagyobb, tudatos üzleti kapcsolatépítéssel foglalkozó szervezetének, a Business Network International (BNI) alapítója és számos bestseller szerzője 3 networking tippet ad startup-tulajdonosoknak, hogy jobban tudják kezelni ezeket a kihívásokat!

1. Szervezni emlékezetesebb
Egy induló startupnak elengedhetetlen a szerteágazó kapcsolati tőke. A kapcsolatok bővítése érdekében azonban nemcsak látogatni kell a különböző networking eseményeket, hanem érdemes házigazdaként szervezni azokat. Ez esetben nemcsak a résztvevők fognak emlékezni rátok, hanem azok is, akiket meghívtatok, de nem tudtak eljönni; velük már a meghívás ténye miatt is könnyebb lehet az ismerkedés a későbbiekben.

2. Fő az utánkövetés!
A networking egyik legfontosabb része az utánkövetés, tudatni másokkal, hogy a rátok fordított időt megbecsülitek, és szeretnétek, ha folytatódna ez a kapcsolat. Egy üzlet beindításánál a legfontosabb, hogy növeljétek a vállalkozásotok méretét, ismertté tegyétek, valamint olyan kapcsolatokat szerezzetek, amelyek segítségetekre lesznek a növekedésben. Tudassátok akár a régi, akár az új ismertségeitekkel, hogy gondoltok rájuk, és ezek a kapcsolatok segíthetnek előremozdítani a sikereteket.

3. Vissza az egóból
Mi üzletemberek, okosak vagyunk, mi több, magabiztosak is, hiszen ez szükséges a sikerhez. Ám soha nem engedhetitek meg, hogy az egótok irányítsa a tetteiteket! Bármilyen okból is dolgoztok egy startupon, egy új vállalkozásnál ismét fel kell építeni a hírneveteket: nem támaszkodhattok a korábbi eredményeitekre, mert azok ugyan egy darabig elvihetnek, de ha messzire akartok jutni, marad az alapokról való építkezés és a visszafogottabb egó.

„Célunk, hogy megváltoztassuk a magyarországi üzleti felfogást, és a mutyizás helyett a bizalmi alapon működő, jutalékmentes ajánlások útján történő üzletkötéseket segítsük elő – mondja Avidor András, a BNI Magyarország igazgatója. – A networking alkalmazását bátran javasoljuk a startupoknak is, hiszen a kapcsolatok által ezek a vállalkozások is mérhetően tudnak növekedni, amennyiben tudatosan odafigyelnek új és régi ismertségeik ápolására.”
Forrás: Ferling
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.