2024.11.27 | Szerda
Virgil napja

4 tipp, hogy jobban kontrolláld a stresszt!
2016.04.22
Munkahely
497
.
Köztudott, hogy a stresszes időszakoknak komoly érzelmi, sőt fizikai következményei vannak, pedig a stressz-szint csökkentését néhány magatartásbeli változtatással el lehet érni. Travis Bradberry, az Entrepreneur szerzője 4 tippet ad, hogyan kontrolláljuk az életünkben jelentkező stresszt!

1. Mondjunk nemet!
Egy, a San Franciscó-i California Egyetemen végzett kutatás azt mutatja, hogy minél nehezebben mondunk nemet, annál hajlamosabbak vagyunk stresszelni, kiégni, vagy akár depresszióba esni. Nemet mondani sokak számára tényleg nagy kihívás, de ne féljünk ettől, hanem tegyük meg!

2. Csatlakozzunk le!
Hihetetlenül nehéz élvezni egy stresszmentes, munkán kívüli pillanatot, amikor egy e-mail – ami a munkára tereli a figyelmet (stresszt kiváltva) –, bármelyik pillanatban akár a telefonunkra is érkezhet. Ha éjjel-nappal elérhetőek vagyunk, folyamatosan stresszkeltő hatásoknak tesszük ki magunkat. Legyünk néha teljesen offline módban, kapcsoljunk ki mindent!

3. Ne tartsunk haragot!
A negatív érzelmek, amelyeket a haragtartás okoz, tulajdonképpen a stresszre adott válaszok. Amikor haragot tartunk, azt jelenti, hogy a stresszt is megtartjuk, de ha képesek vagyunk elengedni a dühöt, nemcsak jobban fogjuk érezni magunkat, hanem az egészségünk is javul.

4. Kérjünk segítséget!
A nyugodt és produktív munkához fel kell ismerni a gyengeségeinket, és segítséget kell kérni, amikor szükség van rá. Vegyük észre azokat, akik segítenének, mert legtöbbször a külső szemlélődők könnyebben tudnak megoldást találni a problémánkra. Hozzájuk fordulva enyhül az idegességünk, és erősödnek a kapcsolataink azokkal, akikben megbízunk.

A szerteágazó kapcsolati tőke megléte valóban segíthet abban, hogy a mindennapi stressz csökkenjen az életünkben. „Gondoljunk arra, hogyha elakadunk bármilyen feladatban, akár a munkában, akár a privát életünkben, megfelelő ismertségekkel könnyen találhatunk olyasvalakit, aki feloldja a stresszes helyzetünket, és segít – mondja Avidor András networking szakértő, a BNI Magyarország vezetője. – Épp ezért fontos, hogy a kapcsolatépítésnél is tudatosak legyünk. De ne csak keressük a segítséget, hanem viszonozzuk is azt – >>Aki ad, az nyer!®<<, ahogy a Business Network International filozófiája is tartja.”
Forrás: Ferling
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.