2024.11.27 | Szerda
Virgil napja

A foglalkoztatottak csaknem 20 százaléka kezdett új munkát tavaly egy nemzetközi kutatás szerint
2015.12.18
Munkahely
348
.
Világszerte a foglalkoztatottak csaknem 20 százaléka kezdett új munkát tavaly; a nemzetközi trendek azt mutatják, hogy a munkavállalók átlagosan 8 hetet töltenek álláskereséssel, amelyet 5 hetes kiválasztási folyamat követ - derül ki a The Boston Consulting Group legfrissebb, az álláskeresési trendeket vizsgáló kutatásának összefoglalójából.

A MTI-hez pénteken eljuttatott tájékoztató szerint az álláskeresést ugyanakkor jelentősen befolyásolhatja az adott ország GDP-növekedése is. Ahol a bruttó hazai össztermék növekedése 2 százaléknál nagyobb - ebbe a csoportba tartozik Magyarország is -, ott átlagosan 11 hetet töltenek munkakereséssel. A lassabban növekvő gazdaságok esetében ez a folyamat akár 16 hétig is eltarthat, a legnagyobb gazdasági növekedést elérő országokban pedig mindössze 2-3 hetet vesz igénybe.
A keresés során a legnépszerűbb csatorna az internet. Világszerte a válaszadók 55 százaléka böngészett a különböző lehetőségek között az álláskeresési portálokon, ugyanerre a nyomtatott médiát csak 36 százalékuk használta.
A netes portálok a hatékonyság tekintetében is első helyen állnak, megelőzve a személyes ajánlásokat. Ez utóbbit a válaszadók 19 százaléka tartotta eredményes munkaszerzési csatornának.

A világ különböző pontjain, a gazdasági fejlettségtől és a kultúrától függően azonban nagyok a különbségek. Indiában például a válaszadók 70 százaléka az ajánlást tartja a legeredményesebbnek, szemben a nyugat-európai országokkal, ahol sokkal többen használják álláskeresés során a kereskedelmi csatornákat.
A kutatásból kiderült, hogy a 2014-ben új munkát kezdők korábban elégedetlenek voltak a jövedelmükkel, a pozícióval, a munkatársaikkal vagy a munkakörülményeikkel. A váltásnak köszönhetően ugyanakkor a válaszadók 74 százaléka lett elégedettebb, és 84 százalékuk ért el magasabb jövedelmet. Az elégedettséget tekintve Indiában, Kínában és Dél-Afrikában volt a legnagyobb a növekedés.

Az internetes csatornákon állást keresők többségének, 58 százalékának sikerült magasabb fizetést elérni, ugyanakkor a személyes ajánlás során elhelyezkedettek esetében ez csak 50 százalék volt.
A The Boston Consulting Group és a Recruit Works Institute 13 ország 13 000 munkavállalóját kérdezte, hogy képet alkothasson az álláskeresési piac legfontosabb folyamatairól - közölték.
Forrás: MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.