2024.10.08 | Kedd
Koppány napja

Uniós támogatás segíti a rugalmas foglalkoztatás elterjesztését
2015.11.05
Munkahely
257
.
Kétmilliárd forintos európai uniós támogatás segíti a rugalmas foglalkoztatás elterjesztését; a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében kiírt pályázat célja, hogy a kis- és középvállalkozások (kkv-k) magas szintű, száz százalékosan finanszírozott átvilágítási, tanácsadói és fejlesztői szolgáltatást vehessenek igénybe munkaszervezésük rugalmasabbá tételéhez.

Az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében ismerteti: a rugalmas foglalkoztatási formák elterjedése Magyarországon nemcsak a munkaszervezést, ezáltal a piaci rugalmasságot, alkalmazkodóképességet segíti elő, hanem lehetőséget ad olyan hátrányos helyzetű csoportok foglalkoztatására is, amelyek ezek hiányában távol maradnának a munkaerőpiactól.
Rámutatnak: a kisgyermekesek, az idősödő munkavállalók, a megváltozott munkaképességűek vagy az idős, beteg hozzátartozójukat ápolók is szívesen vállalnának munkát a hagyományos munkavégzéstől eltérő feltételekkel, ha lenne rá lehetőségük.

A pályázat "A" komponensében 11, a rugalmas foglalkoztatás bevezetésében komoly tapasztalattal rendelkező szervezetfejlesztő konzorcium, illetve szervezet nyert összességében kétmilliárd forintos európai uniós támogatást.
Az első feladatok közé tartozik magas színvonalú közös, egységes szakmai módszertan megalkotása, valamint egy olyan végrehajtási terv kidolgozása, amely a közép-magyarországi régió kivételével országosan biztosítja a szolgáltatásokhoz való egyenlő esélyű hozzáférést az érintett kkv-szektor számára - közölte az IFKA.

A nyertes szervezetek, amelyek várhatóan csaknem 27 ezer kkv-munkavállalóhoz jutnak el elemző, értékelő és fejlesztő tevékenységük során, idén július és október között kezdték meg munkájukat. Szoros együttműködésben, az IFKA konzorciumának koordinálásával készült el a közös, egységes szakmai módszertan, amelynek jelenleg folyik a jóváhagyási folyamata. A végrehajtási tervet várhatóan december elején fogadják el.

Jövő januártól az érintett kkv-szektor a 11 nyertestől tudja majd igénybe venni az átvilágítási szolgáltatásokat. A munkaszervezés átvilágítása és értékelése előfeltétel a pályázat "B" komponenséhez, amikor az érintett kkv-k már közvetlenül pályázhatnak - áll a közleményben.
Forrás: MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.