2024.11.28 | Csütörtök
Stefánia napja

44 ezer hátrányos helyzetű álláskereső már munkába állt
2015.10.13
Munkahely
240
.
Országosan csaknem 154 ezer álláskereső vett részt abban a programban, amely a hátrányos helyzetű álláskeresők munkaerőpiacon való elhelyezkedését javítja, közülük közel 44 ezren már munkában állnak - ezt A hátrányos helyzetűek foglalkoztathatóságának javítása című kiemelt projekt Nógrád megyei zárórendezvényén ismertette a Nemzetgazdasági Minisztérium projektmenedzsere.

A Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében, az Európai Unió és a magyar kormány támogatásával 2011 májusától 11,3 milliárd forintot fordítottak arra, hogy segítsék az alacsony iskolai végzettségűek, a 25 év alatti fiatalok, az 50 év felettiek, a roma nemzetiségűek, a gyermekgondozásból visszatérők, valamint a foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesülők visszatérését a munka világába - mondta Kelemen Gábor.
A programban résztvevő 153 ezer 725 álláskereső közül 75 ezren vettek részt képzésben, és 65 ezer 600-an végezték el a tanfolyamokat. Az egyéni programokat 113 ezren fejezték be sikeresen, 43 ezer 917 ember pedig már el is helyezkedett.
Több mint 300-féle képzést indítottak. Legnagyobb számban (5500-an) az angol és német középfokú nyelvvizsgát szerezték meg az érintettek, és háromezren végezték el a targoncavezetői tanfolyamot. Szociális gondozónak és ápolónak 2500-an, szakácsnak kétezren tanultak - ismertette a projektmenedzser.
A programban bér- és járuléktámogatásokat nyújtottak, valamint az egyéb szolgáltatások közé tartozott a keresetpótló juttatás a képzés idejére, vagy a hozzátartozó gondozásának támogatása is.

Prioritást kapott az esélyegyenlőség: a résztvevők közül több mint 23 ezer ember roma származású, továbbá a nőket és a férfiakat megközelítőleg 50-50 százalékban vonták be a programba.
Kelemen Gábor közölte: októbertől 2018 végéig hasonló céllal zajlik az Út a munkaerőpiacra című, 102 milliárd forintos kiemelt projekt, amelybe 96 ezer álláskeresőt vonnak be a konvergencia régiókból.
A Nógrád megyei eredményeket Tamási Ildikó, a megyei kormányhivatal foglalkoztatási főosztályának vezetője, és Sólyom Jánosné projektvezető ismertette. Elmondták, hogy Nógrádban 4,4 milliárd forintból 6042 álláskereső kapott segítséget a négy év alatt. Közülük 2960-an vettek részt képzésben, és több mint 90 százalékuk szakképesítést, bizonyítványt szerzett. A 85-féle szakirány között volt pék, fakitermelő, raktárkezelő, vagy szoftverüzemeltető, pályázatíró, rendezvényszervező, továbbá Nógrádban is indultak angol és német nyelvtanfolyamok.

A roma származásúak arányának országos szinten el kellett érnie a 15 százalékot, Nógrád megyében ez 20 százalékos volt - tették hozzá.
A megyében jelenleg 2164-en munkaviszonyban állnak vagy vállalkozói tevékenységet folytatnak a program résztvevői közül.
Forrás: MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.