2024.11.29 | Péntek
Taksony napja

Az Alpine japán cég 39 millió dolláros beruházással fejleszt Biatorbágyon
2015.01.15
Munkahely
300
.
Az Alpine japán tulajdonú elektronikai vállalat 39 millió dollár értékű beruházással fejleszti biatorbágyi gyárát, ezzel 2018-ig megduplázza termelési kapacitását és 500 új munkahelyet hoz létre - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.

Hozzátette, hogy a vállalat nemcsak új gyártósort telepít, hanem új technológiát is hoz Magyarországra, valamint kész növelni magyar beszállítói hányadát, ami újabb lehetőséget jelent a hazai kis- és közepes vállalkozások számára.
A miniszter közölte azt is, hogy a kormány hamarosan stratégiai megállapodást köt az Alpine-nal és több más magyarországi japán vállalattal is, ezzel a jelenlegi négyről hétre emelkedik majd japán stratégiai partnereinek száma.
Kiemelte: a külgazdasági stratégián belül a keleti nyitás politikájának egyik eredménye, hogy Magyarország az ázsiai és távol-keleti befektetések célpontjává vált. Hozzátette, hogy a japán befektetők főleg az autóiparban aktívak, a németek után ők a legnagyobb beruházók ebben az iparágban, így nekik is köszönhető az ágazat növekedése.

Magyarországon 149 japán vállalat van jelen, közülök 46 folytat termelési tevékenységet. A japán cégek összesen 4,5 milliárd dollár befektetést valósítottak meg és több mint 25 ezer munkavállalót foglalkoztatnak az országban.

Az Alpine Electronics 17 országban van jelen és öt országban van termelő üzeme. Európán belül csak Magyarországon termel, jelenleg több mint 900 embernek ad itt munkát.
Macui Jaszuki, az Alpine Kft. ügyvezető igazgatója ismertette, hogy a japán anyavállalatot 1967-ben alapították. A társaság fő profilja az autókban használt audiotechnikai és hifi berendezések, valamint navigációs készülékek és kijelzők gyártása. Elsősorban prémium kategóriás gépkocsigyártók számára szállítja termékeit. A magyar leánycéget 1998-ban alapították Biatorbágyon.

Elmondta azt is, hogy a 2008-ban kezdődött gazdasági világválság, valamint a 2011-es japán földrengés hatalmas károkat okozott a vállalatnak. A magyarországi gyártás is nagyot esett, de ebből a nehéz helyzetből sikerült felállni, és sikerült visszaállítani a gyártást, ennek a munkának az eredményeként valósulhat meg a mostani bővítés.




MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.