2024.11.30 | Szombat
András, Andor napja

Munkaadók: kedvezőtlenül hathat a turizmusra és vendéglátásra a kafetéria terhek növelése
2014.11.12
Munkahely
183
.
A Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (VIMOSZ) szerint a kafetériát és azon belül a Széchenyi Pihenőkártyát (SZÉP-kártya) érintő, tervezett köztehernövekedés negatívan érintheti a belföldi turizmust és vendéglátást - közölte a szövetség az MTI-hez szerdán eljuttatott állásfoglalásában.

A kormány még október 21-én nyújtotta be az Országgyűlésnek az adótörvények módosításáról szóló tervezetét, mely a béren kívüli juttatások után a munkáltató által fizetendő egészségügyi hozzájárulás mértékét 14 százalékról 27 százalékra kívánja felemelni, ami azt jelenti, hogy a kafeteriát érintő közterhek összesen 31,7 százalékról 51,17 százalékra emelkednek.
A VIMOSZ a Szép-kártyára vonatkozó szabályozás változatlanul hagyását javasolja, mert úgy véli, hogy a közterhek növelése "elveszi a munkaadók kedvét" a SZÉP-kártya alkalmazásától.

A szövetség azt is sérelmezi, hogy a "kis- és középvállalkozásokra gyakorolt kedvezőtlen hatások és a várható foglalkozatási visszaesés vizsgálata nélkül született a tervezet". A VIMOSZ szerint az adóemelés nem segíti a belföldi turisztikai kereslet országhatáron belül tartását és az iparág kifehérítését sem.
A második Orbán-kormány hatékony eszköze volt a turizmus támogatására a SZÉP-kártya, amely a belföldi szállásbevételek 25 százalékát adta és számottevő volt a vendéglátóiparra gyakorolt hatása is - hívta fel a figyelmet a szövetség, valamint kiemelte, hogy az egyes vidéki, jellemzően magyar tulajdonú, kisvállalati formában üzemelő szállodák számára a SZÉP-kártyával fizetett bevételek a teljes forgalom 50-80 százalékát is elérték.



MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.