2024.11.24 | Vasárnap
Emma napja

Piacvezető az Ericsson a távközlési szoftverek területén
2014.11.08
Bank
573
.
Az Ericsson tovább javította globális piacvezető pozícióját a távközlési szoftverekből származó bevétel alapján tavaly - derül ki az Analysys Mason telekommunikációs tanácsadó cég éves jelentéséből, amelynek eredményeit az Ericsson pénteken juttatta el az MTI-hez.

A svéd telekommunikációs vállalatnak 2013-ban mintegy 11,3 százalékos árbevétel-arányos részesedése volt a távközlési szoftverek piacán, az egy évvel korábbi 10,9 százalék után. Az összes szolgáltató árbevétele 24,8 milliárd dollárt (6175 milliárd forint) tett ki tavaly ezen a területen világszerte - derül ki a Távközlési szoftverek: Globális piaci részesedés 2013-ban című jelentésből.
Az első helyezés az Ericsson piacvezető szoftverportfóliója, valamint az azt támogató hatékony tanácsadási és rendszerintegrációs szolgáltatások iránti globális kereslet eredménye – írja a vállalat.

Az Ericsson több globális piaci szegmensben is első helyezést kapott, ideértve többek között a szolgáltatásmegvalósítást, a szolgáltatásszállítási platformokat és a hálózatmenedzselési rendszereket – olvasható a tájékoztatásban.
"Az Ericsson továbbra is az egyetlen szállító a világon, amely az üzemeltetéshez szükséges csaknem összes szoftverrel és szolgáltatással rendelkezik" – idézi a közlemény Mark Mortensent, az Analysys Mason BSS Practice részlegének vezetőjét.
Az Ericsson segíti a mobilszolgáltatókat abban, hogy széleskörű, egységes OSS/BSS (tevékenység-támogató rendszerek / üzleti támogató rendszerek) szoftvercsomag alkalmazásával rugalmasan tudjanak reagálni a piaci változásokra, miközben világszínvonalú tanácsadási, rendszerintegrációs és menedzselt szolgáltatásokat is biztosít ügyfeleinek – írja az Ericsson. Az 1876-ban alapított, stockholmi székhelyű távközlési hálózatiberendezés-gyártó és üzemeltető vállalat több mint 110 ezer alkalmazottat foglalkoztat világszerte. Bevétele 2013-ban 227,4 milliárd svéd korona (7731 milliárd forint) volt, üzemi eredménye 17,8 milliárd svéd koronát (605 milliárd forint) tett ki.


MTI