2024.10.11 | Péntek
Brigitta napja

Javul a magyar vállalkozások fizetési fegyelme
2014.05.21
Munkahely
162
.
Javul a magyar vállalkozások fizetési fegyelme, de késés esetén átlagosan 45 napot kell várnia egy számlakibocsátónak, mire a pénzéhez jut - közölte a Bisnode üzleti információszolgáltató szerdán az MTI-vel.

Az elmúlt 12 hónapban számláik 67 százalékát időben kifizették a cégek, míg egy évvel korábban csak 59 százalékos volt az arány. Emellett rövidültek a fizetési határidők és késedelmek, de kisebb volt az extrém, 90 napos késések száma is - derül ki a Bisnode legfrissebb vizsgálatából.
A közlemény szerint a cégek átlagosan 27 napos fizetési határidővel egyenlítették ki számláikat az elmúlt 12 hónapban, míg egy évvel korábban ez még 29 nap volt. A csökkenést valószínűleg az is okozta, hogy egy tavaly nyáron életbe lépett törvénymódosítás szerint nyomós ok nélkül nem lehet megállapítani 30 napnál hosszabb fizetési határidőt.
A számlafizetési késedelem is csökkent, a korábbi 21 napos átlagról 18 napra. A legnagyobb fizetési késedelemtől az oktatásban, a papíriparban és az ingatlanügyletek területén tevékenykedő cégek részéről kell tartani, ahol a 30 napot is meghaladja ez - közölte a Bisnode.
A fizetési határidőket és számlakiegyenlítési késedelmeket együtt számítva jelenleg Magyarországon átlagosan 45 napot kell várnia egy számlakibocsátónak a pénzére, de a papíripari, elektronikai termék gyártóinak vagy vegyipari szereplőknek utólagos fizetést engedélyezők átlagosan több mint 60 nap után jutnak csak a pénzükhöz.
Az adatok szerint Somogy, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye cégeinél a legrosszabb a számlafizetési fegyelem, ha késnek számláik kiegyenlítésével, átlagosan akár 50 napot is várniuk kell a szállítóknak.

MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.