2024.10.11 | Péntek
Brigitta napja

Közösségi vállalkozást hoztak létre megváltozott munkaképességűek Pécsett
2014.04.27
Munkahely
156
.
Közösségi vállalkozást indítottak megváltozott munkaképességűek több mint százmillió forintos európai uniós támogatással Pécsett - közölte a projektet megvalósító, komplex foglalkoztatással és rehabilitációval foglalkozó Retextil Alapítvány az MTI-vel.

A 2012-ben indult, a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében megvalósult projekt célja az volt, hogy a megváltozott munkaképességű embereket új, közösségi szemléletű módszerekkel vezessék vissza a munka világába.
A tizennyolc, megváltozott munkaképességű ember több pilléren álló közösségi vállalkozást indított, és olyan szakmai képzést kapott, amely elengedhetetlen az általuk létrehozott szociális szövetkezet működtetéséhez. A közlemény szerint a képzés abban segíti őket, hogy az új, közös vállalkozás során felvetődő adminisztratív, stratégiai, üzleti feladatokat önállóan is menedzselni tudják.
A projekt keretében a rehabilitációs folyamatot rendhagyó együttműködés követte. Országos szintű termékfejlesztői pályázatot hirdettek azzal a céllal, hogy az alapítvány portfólióját új termékekkel és szolgáltatásokkal bővítsék, ezzel is biztosítva az induló vállalkozás piacképességét és fenntarthatóságát. Ennek érdekében a csoport a pályázaton nyertes profi termékfejlesztőkkel és dizájnerekkel kezdett el együtt dolgozni.
Az együttműködés során a tudásátadást a gyártási fázisok kidolgozása és egy saját termékpaletta megtervezése követte. Ennek eredményeként a tizennyolc, megváltozott munkaképességű ember részvételével jött létre a Pécsi Szállítók közösségi vállalkozás.
A Pécsi Szállítók egy olyan, Baranya megyében egyedülálló fogyasztói közösségi hálózatot kiépítő kezdeményezés, amely biztonságos, baranyai családok által előállított élelmiszer-alapanyagokhoz juttatja a pécsi lakosságot. A közeli kistérségekben élő gazdák által kínált zöldségeket, gyümölcsöket, élelmiszereket hagyományos módszerekkel, túlzott vegyszerhasználat nélkül termesztik.

MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.