2024.10.13 | Vasárnap
Kálmán, Ede napja

Szükség van a vállalati tanácsadás szolgáltatás támogatására
2013.12.05
Munkahely
137
A kis- és középvállalkozások versenyképességének növelésére a jövőben is szükség van a vállalati tanácsadás szolgáltatás támogatására európai uniós forrásból - nyilatkozta Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója csütörtökön az MTI-nek.

A KAVOSZ Zrt. vezetésével a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) alkotta konzorcium az Észak-Magyarországi és a Dél-alföldi Régiókban támogatásközvetítőként vett részt a "Vállalati Tanácsadási szolgáltatás mikro-, kis- és középvállalkozások részére" című programban 2012 áprilisától.


Krisán László értékelése szerint a program sikerét mutatja, hogy az általuk közvetített vissza nem térítendő forrásokat rekordidő alatt, egy éven belül sikerült teljes egészében lekötni, miközben jelentős túljelentkezés volt.
A KAVOSZ által vezetett pályázati konzorcium programban Észak-Magyarországon a 340 millió forint keretre négyszeres, a Dél-Alföldön a 627 millió forint lehetőségre ötszörös igény érkezett. A vállalkozások vissza nem térítendő támogatást nyerhettek, pályázatonként maximum 8 millió forintot, a többi között üzleti terv, megvalósíthatósági tanulmány, szervezeti átvilágítás, on-line megjelenés, kockázatelemzés, jogi szaktanácsadás, marketingstratégia, illetve egyéb, a vállalkozás működését elősegítő tanácsadó tevékenység finanszírozására az összköltség 50 százalékáig - mondta Krisán László.


Észak-Magyarországon 382 érvényes pályázat érkezett és 110 támogatási szerződést kötöttek meg. A projektek közül 22 már sikeresen lezárult, ezekre mintegy 42 millió forint támogatást folyósítottak.
A Dél-Alföldön 511 érvényes pályázatott nyújtottak be, és 214 támogatási szerződést kötött a konzorcium. A támogatott projektek közül 48 sikeresen lezárult, és számukra 190 millió forint támogatást már kifizettek.
Az egy projektre jutó átlagos támogatási érték a Dél-Alföldön 2,7 millió, míg Észak-Magyarországon 3,1 millió forint volt, legtöbben minőségirányítási rendszerek bevezetéséhez, szoftverfejlesztéshez, üzleti tervek és megvalósíthatósági tanulmányok elkészítéséhez kértek támogatást - ismertette a vezérigazgató.


Krisán László hangsúlyozta, hogy a program jól mutatja, ha a vállalkozások megfelelő, gyakorlatban hasznosítható kínálatot kapnak versenyképességük növeléséhez, akkor tudnak élni a lehetőséggel.



MTI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.