2024.09.30 | Hétfő
Jeromos napja

Több ezer hallgatót segített informatikai pályára a Cisco Hálózati Akadémia
2013.09.26
Oktatás
296
Működésének tizenöt éve alatt 22 ezer magyar hallgató informatikai képzését és elhelyezkedését támogatta a Cisco Hálózati Akadémia - közölte a Cisco Magyarország szerdán.

A világ egyre nagyobb mértékben épül intelligens hálózatokra, így a hálózatok működtetésére kiképzett szakemberekre is nő az igény. Ezért tekinti partnereivel együtt küldetésének a Cisco, hogy oktatási programmal segítse a jövő szakembereinek felkészítését - hangsúlyozzák a közleményben.


A Cisco Hálózati Akadémia az elmúlt 15 év alatt Magyarországon 2,7 milliárd forintos ráfordítással több mint 22 ezer hallgató képzését tette lehetővé. A program Magyarországon és világszerte is az egyik legelterjedtebb informatikai képzés, amely egy nemzetközi vállalat égisze alatt működik. Évente több mint 1 millió tanuló vesz részt a programban mintegy 10 ezer oktatási intézményben világszerte.


Magyarországon a Cisco számos magán- és közintézménnyel lépett partneri kapcsolatra a legkorszerűbb technológiai tudás átadására. A Cisco Hálózati Akadémia tagjai olyan oktatási intézmények és nonprofit szervezetek, amelyek arra vállalkoznak, hogy a Cisco által kifejlesztett elektronikus tananyagokat egységes távoktatási környezetben, saját oktatási rendszerükbe integrálva oktatják, az iparágban használt legmodernebb hálózati eszközök felhasználásával.


A képzési helyek 70 százaléka szakközépiskolákban működik, 30 százaléka pedig felsőoktatási és más oktatási intézményekben. A hallgatók számát tekintve hozzávetőlegesen 60-40 százalék a megoszlás a középiskolások, illetve felsőoktatási intézmények hallgatói között.


A program által nyújtott, világszínvonalon piacképes tudás birtokában a végzettek fele informatikai és telekommunikációs területen helyezkedett el, de sokan dolgoznak az oktatásban, kereskedelemben illetve a feldolgozóiparban is - ismerteti a közlemény.


Az oktatási program eredményességéről végzett felmérés alátámasztja az alternatív képzési formák fontosságát az informatikai pályára törekvő hallgatók körében. Az akadémia képzési programja a felmérés eredménye szerint nagy előnyt jelent informatikai munkahelyek megszerzésében és a kapcsolati háló kiépítésében - hangsúlyozták.



MTI