2024.10.14 | Hétfő
Helén napja

Az adórendszer és az adminisztráció egyszerűsítését szeretnék az uniós vállalkozók
2013.09.12
Munkahely
100
Budapest, 2013. szeptember 12., csütörtök – Az adórendszer és az adminisztráció egyszerűsítését szorgalmazza az uniós vállalkozók döntő többsége a versenyképesség érdekében. Az üzletemberek 72 százaléka szerint túl bonyolult a papírmunka, kétharmaduk pedig az adórendszert is egyszerűbbé tenné. Sokan panaszkodnak a szűkös pénzügyi forrásokra is – derül ki az EY legfrissebb nemzetközi vállalkozói felméréséből.

Az EY legfrissebb nemzetközi felmérése öt fő kategóriában értékeli az uniós vállalkozások helyzetét. A tanulmányból egyértelműen kiderül, hogy a térség üzletemberei számára a sok papírmunka, a bonyolult adórendszer, valamint a szűkös pénzügyi források jelentik a legnagyobb kihívást. Értékelésük alapján az Európai Unió a középmezőnyben helyezkedik el a vállalkozások sikerét leginkább meghatározó szempontokat értékelő listán a G20-as országok rangsorában – mondta Havas István, az EY vezérigazgatója.


A megkérdezettek 72 százaléka szerint az adminisztrációs terhek túlzottan megnehezítik a vállalkozások indítását. 61 százalékuk pedig azt mondta, hogy az adórendszer egyszerűsítésének egyértelmű pozitív hatása lenne vállalkozói szektorra – mutat rá az EY nemzetközi felmérése, amelyben mintegy 350 uniós vállalkozót kérdeztek meg.


77 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy továbbra is nehéz a pénzügyi forrásokhoz való hozzájutás. A válaszadók harmada szerint viszont javult a kormányzati támogatáshoz való hozzáférés az elmúlt három évben. A vállalkozók döntő többsége a banki hiteleket részesíti előnyben, ezt követik kormányzati támogatások, majd a kockázati tőke.


A megkérdezettek mintegy fele vélekedett úgy, hogy országa kultúrája támogatja a vállalkozói szellemet. Ugyanakkor a válaszadók 88 százaléka szerint az iskolai tananyag részévé kellene tenni a vállalkozói ismeretek oktatását a siker érdekében.


A vállalkozók többsége szerint a vállalkozói klubok és szövetségek terén tapasztalható a legjelentősebb javulás az elmúlt öt évben. A lista második helyén az inkubátorházak, a harmadikon pedig az olyan vállalkozói konferenciák, találkozók és programok szerepelnek, mint például az EY Az év üzletembere programja.



NOGUCHI PORTER NOVELLI
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.