2024.11.16 | Szombat
Ödön napja

Hírböngésző
Keresés
24. oldal / összesen: 492
..
A kutatói bérezésről és az uniós szabályozás tapasztalatairól egyeztettek Budapesten
A tavaly bevezetett európai uniós szabályozás módosításának tapasztalatairól, a 2020 utáni új innovációs keretprogramban a hazai kutatók számára kedvezőbb bérezésről egyeztettek Budapesten - közölte a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH)
..
Bankkalkulátor.hu: a lakosság egyre több hitelt vesz fel
A Bankkalkulátor.hu adatai szerint egy év alatt jelentősen erősödött a lakosság hitelfelvételi aktivitása, a portál az idei első negyedévben 65 százalékkal több személyihitel-igényt közvetített a vele kapcsolatban álló pénzintézeteknek - közölte a Bankkalkulátor.hu
..
Csocsóasztal és masszázsszék – miért fontos a jó munkakörnyezet?
A munkaerőpiac átalakulásával a munkahely jelentése és szerepe egészen más, mint néhány évvel ezelőtt. Egyre több munkáltató ismeri fel a munkakörnyezet jelentőségét a dolgozók bevonzásában és megtartásában, és használják az irodát munkáltatói márkájuknak egyfajta lenyomataként. Göröcs Lili, a Profession.hu HR vezetője szerint a munkakörnyezet tudatos kialakítása és fejlesztése a cégek employer brandig tevékenyégének hiteles és meggyőző eszköze lehet, és versenyelőnyt is jelenthet.
..
Bizonytalanok vagyunk, mégsem készítünk terveket
A magyarok 71 százaléka továbbra sem érzi kiszámíthatónak hosszú távú pénzügyi jövőjét – derül ki az OTP Bank 2017-es Öngondoskodási Indexének* eredményeiből. Ugyanakkor a megkérdezettek több mint fele (58%) továbbra sem rendelkezik megtakarítással, és közel 90 százalékuk nem is készít hosszú távú pénzügyi tervet.
..
Hiába szárnyal az építőipar, nem javul a cégek fizetési morálja
Átlag 90 napig kell várni egy számla kiegyenlítésére az építőiparban, és szerencsésnek számít az az alvállalkozó cég, amelynek nem kell legalább egyszer fizetési felszólítást küldenie a megbízója számára, ez áll a piacvezető hitelbiztosító szektorelemzésében. Az Atradius tanulmánya szerint az építőiparban a legtöbb a késve történő kifizetés és a nem fizetés is. A piaci környezet pozitív változásai immár évek óta nem eredményezik a magyar építőipar fizetési szokásainak javulását.
..
Legyőzi-e a mesterséges intelligencia az emberi hozzáadott értéket?
A munkaerőpiac globális átalakulása jelentős változásokat hozott a HR szakmában és a toborzás, kiválasztás folyamatában is. Nem kérdés, hogy egészen mást jelent ma HR-esnek lenni, mint néhány évvel ezelőtt: egyre több proaktivitást és szerteágazó tudást is kíván ez a terület. Szigeti Nikoletta, a Profession Services Üzletágvezetője szerint már a közel jövőben radikálisan átalakulhat a szakma, ami viszont biztosan megmarad, az a szubjektivitás, az emberi hozzáadott érték, amit a robotok nem tudnak átvenni tőlünk.
..
Igény sincs az állatbarát munkahelyekre
Ma már bevett gyakorlat az egészségügy számos területén, az állatok terápiás céllal történő foglalkoztatása. Emellett számtalan kutatás igazolta azt is, hogy az állatok közelsége segíthet a stressz csökkentésében, a konfliktuskezelésben így az emberi kapcsolatok minőségére is pozitív hatást gyakorol. Éppen ezért külföldön már egyre gyakoribbak az állatbarát munkahelyek. A Profession.hu legfrissebb kutatása azt vizsgálja, hogy hazánkban milyen a megítélése az állatbarát munkakörnyezetnek.
..
A közösségi média kiegészítő szerepe megkerülhetetlenné vált, éljünk vele tudatosan!
A szakember hiány szinte minden ágazatban felütötte már a fejét, ezért a HR szerepe a megfelelő szakemberek megtalálásában és megtartásában fontosabb, mint valaha. De hol és hogyan találjunk rá a potenciális jelöltekre? Szigeti Nikoletta, a Profession Services Üzletágvezetője szerint a közösségi média jó kiegészítője lehet a még mindig leghatékonyabb toborzási formának: az állásportálon való hirdetésnek.
..
Így választanak munkahelyet a Z-generáció tagjai
A Z-generáció tagjai fontosnak tartják a jó karrierlehetőségeket és azokat a munkahelyeket részesítik előnyben, ahol meg tudják valósítani elképzeléseiket – derült ki egy nemrég végzett kutatásból. A felmérést a Continental Hungaria Kft., az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kara, valamint a Budapesti Gazdasági Egyetem közösen végezte az Emberi Erőforrások Minisztériuma Új Nemzeti Kiválóság Programjának (ÚNKP-17-4) támogatásával.
..
A magyar munkaerő-piacon először a középpontban az álláskeresői igények
A Mobil Munka telefonos applikáció megújul, és megteszi, amit mások még nem mertek: a fizetést és a juttatásokat helyezi fókuszba, ezzel pedig alapjaiban változtatja meg az álláskeresést.
..
Az ügyfélélményt sem hagyja érintetlenül a munkaerőhiány
A konzisztens ügyfélélmény nyújtása elképzelhetetlen elkötelezett munkaerő nélkül. Ebből a szempontból aggasztó az ötödik DEVELOR Országos Ügyfélélmény Kutatás vonatkozó eredménye, mely szerint az aktív munkavállalók negyede nyitott a váltásra, 16 százalékuk pedig lényegében álláskeresőnek mondható.
..
Nem gyerekként kezdik a programozást a profi fejlesztők
IT-programozó–fejlesztő kategóriában tavaly több mint 9 ezer álláshirdetést adtak fel – csak a Profession.hu adatbázisában. Magyarországon egyre nehezebb Java-fejlesztőket találni, miközben nemzetközi szinten ma már minden tizedik programozó kevesebb, mint egy év tanulás után állást talált a szakmában. Jelenleg egy néhány hónapos intenzív képzés (bootcamp) is elég egy keresett programnyelv elsajátításához, és így akár a karrierváltáshoz is. A hazai cégek elsősorban logikai és a csapatmunkához szükséges készségeket várnak el a kezdő programozóktól.
..
Idén száz magyar középiskolás viheti sikerre saját startup-ötletét
Minden eddiginél több, összesen 100 hazai középiskolás részvételével folytatódik idén a uSchool oktatási program, stratégiai partnerségben a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamarával. Az együttműködés keretében megvalósuló hat vállalkozói klub segítségével a diákok megismerhetik, miként juttathatnak el egy ötletet a megvalósításig. A jövő startuperei többek közt a fenntarthatóság, a digitális egészségügy, a robotika és a mesterséges intelligencia területén alkothatnak maradandót. A fiatalokat egy hetvenfős szakértői mentorcsapat segíti céljaik elérésében. A program fővédnöke Iain Lindsay, az Egyesült Királyság magyarországi nagykövete.
24. oldal / összesen: 492