2024.04.25 | Csütörtök
Márk napja

Itt a tavasz, jöhet az új munka!
2015.02.26
Munkahely
173
.
A decemberi pangás után a munkaerőpiac is új életre kelt az év elején, majdnem másfélszer annyi új pozíciót hirdettek meg a cégek, mint tavaly év végén. A tavaszi plusz energia jól jöhet a munkahelyváltáshoz, a szakértők szerint az álláskeresés gyakran felér egy főállású foglalkozással. Végig vettük, mire kell figyelnünk az egyik legfontosabb lépésnél, az önéletrajzunk összeállításánál.

A tavasz, mindig valami új kezdete, amivel kisöpörhetjük a korábbi rossz szellemeket a szekrényből. Mentálisan nincs jobb időszak ennél arra, hogy változtassunk azon, ami nem megfelelő az életünkben. Néha elegendő néhány kisebb lépés, mint egy új frizura, néhány új ruha, vagy az edzés beiktatása a napirendünkbe, néha azonban nagyobb változásokra van szükség. A pszichológusok véleménye szerint, 5-7 évente fontolóra kell venni a munkahelyváltást, hogy semmiképpen ne fásuljunk bele abba, amit csinálunk. Az év első szakasza azért is tökéletes időpont erre, mert a legtöbb cég ilyenkor nyitja meg az új pozícióit.

Sámson Dorottya, a Profession.hu szakértője szerint, ha belevágunk, tudnunk kell, hogy a munkakeresés felér egy főállású foglalkozással. Az első és legfontosabb, hogy tisztázzuk, milyen egy jó önéletrajz. E-nélkül nem valószínű, hogy eljutunk egy személyes beszélgetésig. Sok helyen olvashatunk arról, hogyan kell a jó önéletrajznak kinéznie, a HR szakértő véleménye szerint mégis számos pályázó vét a 3 legfontosabb alapszabály ellen. Erre figyeljünk, ha jó CV-t szeretnénk írni:

1. Az önéletrajz legyen az adott álláslehetőségre szabva! - Gondoljunk arra, hogy a kiválasztásért felelős személy valószínűleg rengeteg önéletrajzot kap egy-egy pozícióra. Általában 30 másodperc alatt dől el, hogy behívja-e az illetőt egy interjúra vagy nem. Valahogyan meg kell őt győznünk, hogy mi vagyunk a legjobbak. Ez szinte lehetetlen, hogy ha minden egyes megpályázott pozícióra ugyanazt a standard leírást küldjük.
2. Mindig írjunk igazat! - Saját magunkat hozhatjuk vele nagyon kellemetlen helyzetbe, ha nem így teszünk. Hosszútávon a pályázó és a munkáltató is veszít azzal, ha az általa választott jelölt mégsem képes ellátni a munkakörét.
3. Ne legyenek benne lyukak! – Nagyon fontos, hogy semmit ne titkoljunk el, mert valószínűleg nem ez lesz a döntés alapja, másrészről, pedig legyünk büszkék arra, ami mögöttünk van. A negatív tapasztalatokat is az előnyünkre fordíthatjuk, ha kiemeljük, hogy mit tanultunk belőle.
3+1. Formai követelmények: Fontos, hogy az önéletrajzunk megfejeljen bizonyos formai követelményeknek. Semmiképpen ne legyen 2 oldalnál hosszabb, és figyeljünk rá, hogy könnyen olvasható és átlátható legyen. A két legáltalánosabban elfogadott betűtípus az Arial 10 vagy a Times New Roman 12. A fontos részeket mindenképpen vastagítsuk ki, és mentéskor figyeljünk a dokumentum nevére.




NoGuchi, Profession.hu
További hírek a kategóriából...
Akár látatlanban is elfogadna egy új álláslehetőséget a munkavállalók több mint fele
Egy napokban készült felmérés szerint a magyar munkavállalók elenyésző része, csupán 6%-a ragaszkodna ahhoz, hogy személyesen is találkozzon leendő felettesével vagy kollégáival, mielőtt elfogad egy új állásajánlatot. Közel 60%-uk viszont határozottan állítja, hogy megelégedne azzal, ha csak telefonos és videós állásinterjúra lenne lehetősége, úgy is tudna döntést hozni.

Álláskeresés világjárvány idején: az online megoldásoké a főszerep
Keressen valaki munkát akár azért, mert a koronavírus miatt kialakult helyzetben veszítette el az állását, vagy azért, mert éppen a világjárvány kitörése előtt mondott fel előző munkahelyén, első találkozása leendő munkaadójával valószínűleg nem a megszokott módon történik majd. A járványügyi intézkedések miatt ezen a területen is a személyes kontaktust nem igénylő megoldások kerültek előtérbe.

Mától ingyenesen lehet feladni álláshirdetéseket önkéntes és egészségügyi állásokra
A mai naptól minden, a koronavírussal szembeni küzdelmet elősegítő önkéntes, illetve egészségügyi állás közzétételét ingyenesen vállalja a Profession.hu. A kezdeményezés célja, hogy az egészségügyi háttérrel rendelkező szakembereket, illetve a segíteni vágyókat és azokat a helyeket, ahol most a legnagyobb szükség van rájuk, a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban kössék össze.